[-]
Wyszukiwarka RC

Odpowiedz 
PROBLEM
Autor Wiadomość
Mefi™ Niedostępny
*

Reputacja: 47
Liczba postów: 205
Wątków: 15

RE: PROBLEM
(Wtorek, Lipiec 2017 13:17)loozak napisał(a):  Dobra więc byłem na tej policji. Czekałem na durnia 30 minut , po czym wyszedł i mówi : '' Pewnie po pieniądze i telefony?'' , ja mówię , no tak. I on mówi do mnie , że telefonów nie może mi wydać , ponieważ nie wie czy te umorzenie się uprawomocniło , a jeśli chodzi o pieniądze to są one w sądzie. Ja mówię do niego , że to jakiś dramat , czekam 7 miesięcy jak dureń , byłem w posiadaniu substancji której nie ma na liście środków zakazanych i tyle problemów. A on do mnie mówi , że ta substancja nie do końca legalna haha , umarłem wtedy. Ja mówię już zdenerwowany , że mogłem to posiadać , nie mogłem udostępniać. A ten do mnie , że to jeszcze może wejść na listę środków zakazanych. Zacząłem się śmiać i mówię co z tego , skoro w trakcie zatrzymania była legalna. No szkoda słów. Udałem się do prokuratury. No i tutaj to samo , trzeba czekać na uprawomocnienie umorzenia i napisać do nich wniosek o zwrot rzeczy które mi były zabrane czyli 2 telefony i pieniądze. Do tego babka mówi , że trzeba podać numer konta bankowego , bo kasa będzie na konto haha , umarłem. Ja mówię do niej z jakiej racji takie coś , skoro wszystko było w gotówce i chcę odebrać to osobiście , a ta nagle zmieniła temat. Dziwni ludzie. Po ilu dniach od otrzymania dokumentu o umorzenie sprawy wszystko się uprawomocni?

Myślę że do 2 tygodni powinno się uprawomocnić Oczko

POMOGŁEM KLIKNIJ REP+[Obrazek: xxKX6W8.gif]
"Jak się rusza, to biologia - jeśli śmierdzi, chemia"
"Pamiętaj chemiku młody, fizyka to nie same wygody"
"Trucizny działają szybciej niż lekarstwa"
"Nie ma cudów. Jest tylko biologia i chemia"
Wtorek, Lipiec 2017 15:05
Odpowiedz cytując ten post
R E K L A M A

loozak Offline
Użytkownik

Reputacja: 2
Liczba postów: 32
Wątków: 1

Hehe , no ja już sam nie wiem , jedni piszą że do 7 , drudzy ze do 14 a trzeci że do 21.
Moim zdaniem w ogóle to nie powinno mieć znaczenia , tylko od razu zwrot wszystkich rzeczy , skoro nie było popełnione żadne przestępstwo.
Ah gdzie My żyjemy , dramat.

btw. Nie ma chyba takiej możliwości , że oni zatrzymają te pieniądze z jakiegoś powodu? Ja w styczniu pisałem zażalenie w tej sprawie i odpisali mi mniej więcej tak , że wtedy mi nie mogli dać tych pieniędzy ponieważ trzeba czekać do końca postępowania i jak w tym znajdą jakieś przestępstwo i będzie mi nałożona grzywna to oni zabierają całość tych pieniędzy właśnie na grzywnę.
Wtorek, Lipiec 2017 15:36
Mefi™ Niedostępny
*

(Wtorek, Lipiec 2017 15:36)loozak napisał(a):  Hehe , no ja już sam nie wiem , jedni piszą że do 7 , drudzy ze do 14 a trzeci że do 21.
Moim zdaniem w ogóle to nie powinno mieć znaczenia , tylko od razu zwrot wszystkich rzeczy , skoro nie było popełnione żadne przestępstwo.
Ah gdzie My żyjemy , dramat.

btw. Nie ma chyba takiej możliwości , że oni zatrzymają te pieniądze z jakiegoś powodu? Ja w styczniu pisałem zażalenie w tej sprawie i odpisali mi mniej więcej tak , że wtedy mi nie mogli dać tych pieniędzy ponieważ trzeba czekać do końca postępowania i jak w tym znajdą jakieś przestępstwo i będzie mi nałożona grzywna to oni zabierają całość tych pieniędzy właśnie na grzywnę.

Jeśli było przestępstwo to tam jak mówisz te pieniądze idą na grzywnę a jeśli nie to po uprawomocnieniu mają chyba 30 dni na zwrot.
Prawomocne postanowienie sądu daje możliwość złożenia w prokuraturze wniosku o wydanie tych rzeczy i dopiero od tego momentu prokuratura jest zobowiązana do ich zwrotu.

Wtorek, Lipiec 2017 16:37
loozak Offline
Użytkownik

''W postępowaniu przeprowadzono szereg czynności procesowych i pozaprocesowych , których przeprowadzenie nie doprowadziło do wykrycia sprawy przestępstwa. ''

No z tego co piszą to nie mają prawa mi tego nie oddać. Teraz tylko kwestia czasu. Pani z prokuratury mi mówiła , żebym już jej w tym tygodniu podrzucił wniosek o zwrot.
Wtorek, Lipiec 2017 20:33
Mefi™ Niedostępny
*

(Wtorek, Lipiec 2017 20:33)loozak napisał(a):  ''W postępowaniu przeprowadzono szereg czynności procesowych i pozaprocesowych , których przeprowadzenie nie doprowadziło do wykrycia sprawy przestępstwa. ''

No z tego co piszą to nie mają prawa mi tego nie oddać. Teraz tylko kwestia czasu. Pani z prokuratury mi mówiła , żebym już jej w tym tygodniu podrzucił wniosek o zwrot.

O tym mówię jutro dawaj z wnioskiem i do końca miesiąca ci zwrócą mam nadzieję że ci pomogłem kliknij rep+ Oczko

Wtorek, Lipiec 2017 23:55
loozak Offline
Użytkownik

Kliknąłem rep hah ;D
Jutro lub w piątek skoczę z tym wnioskiem.
Byłem dziś się popytać czy jest jakiś wzór jak napisać taki wniosek , mówią , że nie ma wzoru takiego i mam to pisać po swojemu. Chyba , że ma ktoś podesłać linka jak to pisać? Byłbym wdzięczny. Pierwszy raz mam taką sytuację , dlatego nie wiem.
Środa, Lipiec 2017 12:50
loozak Offline
Użytkownik

Ah ta prokuratura. Nie rozumiem , po prostu nie rozumiem , ręce opadają.
Dostałem kolejne umorzenie w tej samej sprawie. Tylko teraz trochę inaczej napisane.

''POSTANOWIŁ UMORZYĆ DOCHODZENIE :

Przeciwko (imię i nazwisko) podejrzanemu o posiadanie w dniu 02 stycznia 2017 r w ... woj ... substancji psychotropowych w postaci mefedronu w ilości 64,00 grama brutto , to jest o przestępstwo z art . 62 ust. 1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii na podstawie art. 17 i pkt 2 k.p.k. wobec stwierdzenia , że czyn nie wypełnia znamion czynu zabronionego.

Uzasadnienie

Komenda Powiatowa Policji w ... przeprowadziła przeciwko .... podejrzanemu o posiadanie w dni 02 stycznia 2017 r w ... woj ... substancji psychotropowych w postaci mefedronu w ilości 64,00 grama brutto , to jest o przestępstwo z art. 62 ust. 1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.
Substancję przebadano na testerze narkotykowym stwierdzając że jest to mefedron. Następnie zabezpieczone substancje przebadano w laboratorium , stwierdzono obecność 4 CMC (4-chlorometykantynon). Substancja ta według opinii biegłego jest środkiem zastępczym w rozumieniu przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.
Wobec powyższego stwierdzić należy , że czyn nie zawiera znamion przestępstw , zatem na podstawie art. 17 1 pkt 2 k.p.k. postanowił jak na wstępie.''

Czy oni są normalni? hahah.

Tak poza tym , jeszcze na poczcie dostałem 2 list z umorzeniem niezapłaconego mandatu , doszło do przedawnienia.

Pozdrawiam Oczko
Piątek, Lipiec 2017 18:28
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości